Vprašalniki v Intrix HRM

Vprašalniki za zaposlene so lahko izjemno koristno orodje za podjetja, saj omogočajo zbiranje povratnih informacij zaposlenih, spremljanje njihovega zadovoljstva, mnenj in predlogov za izboljšave. Redno izvajanje teh vprašalnikov pripomore k boljši organizacijski klimi, prepoznavanju potencialnih težav in oblikovanju ukrepov za boljše delovno okolje. V Intrix HRM aplikaciji so vprašalniki na voljo kot preprost in učinkovit način za pridobivanje strukturiranih informacij, kar omogoča hitrejšo analizo in izboljšanje procesov ter splošnega zadovoljstva zaposlenih.

Dodajanje vprašalnika

Vprašalnike lahko dodajajo uporabniki z ustreznimi pravicami. Za dodajanje novega vprašalnika obiščemo zavihek “Vprašalniki“, kjer je na voljo tudi pregled obstoječih vprašalnikov. Nov vprašalnik ustvarimo s klikom na gumb “Dodaj” v zgornjem desnem kotu, kar omogoča hitro in enostavno prilagoditev vsebine glede na potrebe podjetja.

nov-vprašalnik-hrm

Ob dodajanju novega vprašalnika je potrebno vnesti njegov naziv, izbrati ustrezno področje (npr. zadovoljstvo zaposlenih) in pripraviti nagovor. V nagovoru na kratko pozdravimo sodelavce in jim predstavimo namen vprašalnika s temo, ki jo zajema. Prav tako je pomembno dodati zaključek, ki se prikaže na koncu vprašalnika – v njem se zahvalimo sodelavcem za njihov čas in podane odgovore.

izpolnjevanje-vprašalnika-hrm

Razdelki v vprašalniku

Vprašalnik lahko razdelimo na posamezne razdelke, kar omogoča jasnejšo in bolj strukturirano organizacijo vsebine. To storimo tako, da obkljukamo polje “Uporabi razdelke“, kar omogoči ustvarjanje ločenih sklopov znotraj vprašalnika. Ko to polje označimo, se prikaže dodatno polje “Razdelki“, kjer lahko s klikom na gumb “Dodaj” vnesemo poljubno število razdelkov.

Posamezna vprašanja nato razporedimo v ustrezne razdelke, kar prispeva k preglednejši in uporabnikom prijazni izkušnji pri izpolnjevanju vprašalnika.

razdelki-hrm

Publika vprašalnika

Za vsak vprašalnik je pomembno določiti ciljno publiko, torej sodelavce, ki jim je vprašalnik namenjen. To storimo z izpolnitvijo polja “Publika – oddelek”, kjer izberemo ustrezni oddelek. Po izpolnitvi tega polja se v “Publika – zaposleni” samodejno izpišejo vsi zaposleni, ki pripadajo izbranemu oddelku. Na ta način zagotovimo, da vprašalnik doseže točno določeno skupino prejemnikov.

vprašalnik-publika-hrm

Po potrebi lahko natančneje določimo, ali je vprašalnik namenjen specifičnemu delovnemu mestu, tako da izpolnimo polje “Publika – delovno mesto”. S tem zagotovimo, da vprašalnik doseže samo tiste zaposlene, ki opravljajo izbrano delovno funkcijo.

Pred tem ne smemo pozabiti izpolniti polj “Datum od” in “Datum do”, s katerimi določimo časovno obdobje, v katerem bo vprašalnik na voljo za izpolnjevanje. Prav tako je pomembno nastaviti polje “Status”, kjer izberemo, ali je vprašalnik v fazi osnutka, pripravljen za uporabo, že objavljen ali arhiviran.

Pošiljanje vprašalnika

Na dnu razdelka “Osnovno” je na voljo tudi polje “Kopiraj iz vprašalnika”, ki omogoča preprosto kopiranje vseh vprašanj iz že obstoječega vprašalnika. S to funkcionalnostjo lahko prihranimo čas in pohitrimo pripravo podobnih vprašalnikov.

Ko so vprašanja pripravljena, obkljukamo polje “Pošlji vabilo za izpolnjevanje”, s čimer sistem pošlje vabilo za reševanje vsem sodelavcem, ki so vključeni v publiko vprašalnika.

posiljanje-vprašalnika-hrm

Dodatne nastavitve vprašalnika

Če se pomaknemo nekoliko nižje do razdelka “Dodatne nastavitve“, so na voljo dodatne možnosti za prilagoditev vprašalnika. Ena izmed teh je “Anonimni vprašalnik“. Če to možnost obkljukamo, bodo sodelavci vprašalnik izpolnjevali anonimno. Če te možnosti ne obkljukamo, se prikažeta dve dodatni polji: možnost sprotnega shranjevanja odgovorov in možnost, da sodelavci svoje odgovore urejajo tudi po tem, ko so vprašalnik že zaključili.

Na voljo imamo tudi možnost, da nas sistem po zaključku vprašalnika preusmeri na drugo stran, na primer na “Moja stran“. Poleg tega lahko določimo, kje bo prikazan napredek vprašalnika—bodisi v vodoravni bodisi v navpični obliki, odvisno od naših želja in potreb.

dodatne-nastavitve-vprašalniki

Dodajanje vprašanj in odgovorov na vprašalnik

Za dodajanje vprašanj v vprašalnik, ki smo ga pravkar ustvarili, ga moramo odpreti v podrobnem pogledu. To storimo s klikom na ikono “očesa” na zavihku “Vprašalniki”.

podroben-pogled-vprašalnika

Vprašanja dodajamo v povezani vsebini “Vprašanja“. S klikom na zelen gumb “+” se nam odpre novo okno kjer lahko dodamo vprašanje.

novo-vprašanje-hrm

V polje “Vprašanje” vnesemo vprašanje, ki ga želimo zastaviti, nato pa izberemo tip odgovora. Na voljo so različni tipi: ocena, opisni odgovor, izbira – en odgovor ali izbira – več odgovorov. Če smo v vprašalniku označili polje “Uporabi razdelek”, prav tako določimo, v kateri razdelek bomo vprašanje umestili.

dodajanje-vprašanja-hrm

Izpolnjevanje vprašalnika

Ko je vprašalnik pripravljen, lahko uporabniki začnejo z izpolnjevanjem preko zavihka “Izpolnjevanje vprašalnikov“. Preprosto odprejo zavihek in kliknejo na gumb “Začni“, ki se nahaja na sredini spodaj. Prav tako lahko vidimo po kakšnih sklopih je vprašalnik razdeljen.

izpolnjevanje-vprašalnika

Ko smo zaključili z izpolnjevanjem vprašanj, kliknemo na gumb “Zaključi“. Spodaj se nam izpiše obvestilo, da smo uspešno zaključili anketo.

zaključek-vprašalnika

Odgovori zaposlenih

Ko zaposleni izpolnijo vprašalnik, lahko v povezani vsebini “Odgovori” na podrobnem pogledu vprašalnika preverimo, kdo ga je že zaključil. Če smo v nastavitvah vprašalnika izbrali možnost anonimnosti, stolpec “Zaposleni” ne bo prikazoval imen in priimkov zaposlenih, ki so podali svoje odgovore.

odgovori-hrm

Analitika vprašalnikov

S pomočjo analitike vprašalnika lahko ustvarjalec vprašalnika ali administrator aplikacije pridobita podroben vpogled v odgovore zaposlenih. Do analitike dostopa tako, da odpre zavihek “Izpolnjevanje vprašalnikov”, nato pri nazivu “Izpolnjevanje” klikne na puščico, obrnjeno navzdol, in izbere možnost “Analitika”.

analitika-vprašalniki

Odgovori vprašalnika so prikazani v različnih oblikah, vključno s pisnim, grafičnim ali tortnim prikazom. Za boljši pregled so odgovori razvrščeni po posameznih sklopih vprašalnika, kar omogoča natančno analizo vsakega segmenta.

analitika-hrm

Smo odgovorili na vaše vprašanje?

thumbs-up Ja, hvala!
thumbs-down Niti ne.

Kaj bi lahko v tem članku naredili bolje?

Hvala za vaše mnenje.